Teollisuusliiton hallituksen Vaikuttajaryhmän jäsenet 2018–2023

Hallituksen 28 jäsenestä 10 kuuluu Vaikuttajaryhmään.

Teollisuusliiton hallituksen vasemmistoryhmän jäsenet 2018–2023

Hallituksen 28 jäsenestä 10 kuuluu vasemmistoryhmään.

Turja Lehtonen (1. varapuheenjohtaja)
Turku
turja.lehtonen@teollisuusliitto.fi
0400 535 616

Pentti Iso-Aho
Rautio
pena.isoaho@gmail.com
0400 264 585

Eveliina Koivisto
Tampere
eveliinakoivisto@hotmail.com
040 579 5174

Reijo Kontinen
Kolari
reijo.kontinen58@gmail.com
040 547 6774

Rauno Lehtinen
Tampere
rauno.lehtinen@telemail.fi
050 343 1471

Maritta Nousiainen
Kemi
maritta.nousiainen@hotmail.com
040 071 2824

Antero Palomäki
Naantali
antero.palomaki@sandvik.com
040 701 8657

Hanna-Kaisa Rokkanen
Hämeenlinna
hanna.rokkanen@gmail.com
040 721 7977

Petri Sorvali
Nokia
petri.sorvali@nokiantyres.com
050 358 0197

Mika Vuoti
Oulainen
mika.vuoti@ssab.com
040 868 7537